THEYARDBIRDS by Lucas Perný

Having A Rave Up

Málokto ich pozná...  ale ten kto ich spozná sa od nich už neodtrhne... po 35 rokoch od rozpadu znovu hrajú...
... vynikajúce riffi a traja gitaristi v jednom - Eric Clapton, Jeff Beck a Jimmy Page ...

Pôvodný bubeník a basgitarista naďalej koncertujú pod značkou The Yardbirds spolu s mladými bluesrockermi -
 dá sa ich vidieť aj na koncerte v Prahe už čoskoro

 Novinky - nový album Yardbirds - Live At BB Kings výjde 18teho júna 2007 ** koncert v Prahe je odložený kvôly chorobe bassgitaristu ** Yardbirds v ČECHÁCH už na jeseň * Yardbirds forum na lide.cz

Kapela s tromi geniálnymi gitaristami
Opäť som dostal potrebu niečo napísať. Nevedel som sa rozhodnúť čomu sa budem venovať ale nakoniec zvíťazili The Yardbirds pre nedávny koncert v Prahe. K tejto kapele som sa dostal cez jednu oldies reláciu ale nepredbiehajme.

The Yardbirds - prvý dotyk s bluesom

Prvýkrát som počul hudbu, ktorá je soundtrack k môjmu životu - blues veľmi dávno. Vtedy som nevedel, o čom sú texty ale vždy ma lákal ten motív. Keď som mal asi 14 rokov, začal som sa intenzívne zaoberať dobrou hudbou (s čím súviselo počúvanie radií s touto muzikou, zháňanie CDčiek, počúvanie starých platní a kaziet). K Yardbirds som sa dostal vďaka Lacovi Lučeničovi a jeho relácii Oldies Jam. Prvú časť o nich som prepásol a možno je to aj dobre. Aj tak by som ju asi vtedy nepochopil a už druhú časť by som asi ani nepočúval. Našťastie som začal tým najlepším - albumom Roger The Engeneer. Totálne dobré gitarové riffy, melodický blues/rock, nárez, bassové riffy, inšpiračné rytmy pre moju hru na bicie, hudba o živote - proste všetko. Neskôr som sa začal zaujímať o ďalšie bluesové kapely ale o tom neskôr. Proste, bol som na správnej ceste k tomu aby som začal počúvať túto hudbu.

The Yardbirds - Neustále zháňanie muziky

Jediné čo som od nich mal, bolo pár chrchlavých rádiových nahrávok (kombinácia albumov Roger The Engeneer a Little Games), ktoré ma aj napriek zvukovej nekvalite presvedčili o tom, že je to bombová kapela. Zháňal som a zháňal. Výsledok - nulový. Nikto z okolia túto kapelu nepoznal a kedže som chodil na základnú, kde ma za to nenávideli tak som nemal veľmi na výber. Po dlhšej dobe som našiel Roger The Engeneer na internete. To som už mal doma internet a hudbu som počúval neustále. Vypočuť si Lost Woman, moju obľúbenú The Nazz Are Blue, Over Under Sideway Down, skladbu o budúcnosti Happenings 10 Years Time Ago, bassovo premakanú What Do You Want a kráľa rockandrollových bluesových songov od nich - Jeff's Boogie v digitálnej kvalite bol jeden z najlepších hudobných zážitkov (keď nerátam hranie s kapelou).
Po čase som si stiahol aj druhý, dobrý a pre mňa zaujímavý album Little Games. Ten je už viac psychedelický než bluesový. Ale skôr by sa to dalo označiť ako kombinácia psychedélie s bluesom. Album je to tiež veľmi dobrý. Postupne som sa dostal aj k albumom Rave Up a For Your Love. Rannými Yardbirdsami som začal zaoberať o niečo neskôr.


The Yardbirds - Come back a nový fanúšikovia z Prahy

Nedávno boli The Yardbirds v Prahe. Nová formácia pozostáva len z dvoch pôvodných členov - bassgitaristu a bubeníka a nových mladých talentov. Po koncerte sa na Lide.cz objavili nový fanúškovia tejto kapely. Ako? Novo-založením Yardbirds fóra. Je to zaujímavé že sa nájde zopár jedincov, ktorých tato hudba osloví... Som zvedavý či nie som sám.
Lucas Perný, sobota 13. októbra 2007 20:27

 

Story podľa Laca Lučeniča

 

Týždeň #39, 40, 41: by Laco Lučenič

Metropolis Blues Quartet ... cesta na pódium
Kariéra tejto slávnej britskej skupiny je prirodzene rozdelená na tri kapitoly, definované pôsobením gitaristov, ktorí spolu s Hendrixom a Townshendom asi najviac ovplyvnili a inšpirovali rock and roll od šesťdesiatych rokov – Eric Clapton, Jeff Beck a Jimmy Page. Príbeh sa začína koncom roku 1959, keď jedna z mnohých richmondských školských kapiel – The Country Gentlemen – s nadšením hrala skladby od Shadows, Cliffa Richarda, Everlys i Buddy Hollyho. Neskôr sa skupina vyprofilovala v zložení Jim McCarty – bicie, Paul Samwell- Smith – basa, Chris Dreja – gitara, Tony Topham – sólová gitara a vystupovala pod menom Metropolis Blues Quartet. Tophamov otec vlastnil slušnú zbierku amerických bluesových platní, ktorých počúvanie celkom zmenilo zameranie skupiny. Pribudol spevák a harmonikár Keith Relf. Ale na rozdiel od iných v snahe odlíšiť sa od svojich susedov Rolling Stones a ďalších (aj kvôli malému repertoáru) obohacovali svoje verzie o dlhé inštrumentálne pasáže, čo im okrem svojrázneho zvuku prinieslo aj množstvo priaznivcov a lokálnu popularitu. V roku 1963 zmenili meno na The Yardbirds a stali sa jednou z hlavných klubových atrakcií Londýna, kde pôsobili hlavne v legendárnom klube Crawdaddy, ktorý preslávili Rolling Stones. Tu sa stretli s Giorgiom Gomelskym, ktorý sa stal ich impresáriom. Uviedol sa veľmi dobre, pretože počet vystúpení pod jeho vedením stúpol dvojnásobne a padlo rozhodnutie dať sa na profesionálnu dráhu. Rodičia Tonyho Tophama však jednoznačne trvali na tom, aby ich syn pokračoval v štúdiách, a tak ho v septembri 1963 nahradil nový sólový gitarista Eric Clapton, ktorý mal za sebou účinkovanie v kapelách The Roosters a Casey Jones And The Engineers a hľadal niečo perspektívnejšie.

Eric Clapton v začiatkoch The Yardbirds
V októbri 1963 zariadil Gomelsky pre skupinu sprevádzanie amerického bluesmana Sonny Boy Williamsona na celom jeho britskom turné. Dobrý ohlas zaistil ďalšiu aktivitu, ktorou bol živý album s touto bluesovou legendou. Nahrávka sa realizovala v decembri, ale dlhé mesiace zostala nevydaná, lebo Yardbirds ešte stále nemali nahrávaciu zmluvu so žiadnou značkou. V surreyskom RG Jones štúdiu nahrali niekoľko skladieb, z ktorých tri (Boom Boom, Honey In Your Hips a Baby What´s Wrong) vybrali na demo platňu, s ktorou Giorgio Gomelsky začal obehávať vydavateľstvá. Zareagovali v EMI a v júni 1964 vyšla ich debutová SP platňa I Wish You Would/A Certain Girl. S dobrou odozvou uviedli I Wish You Would vo viacerých hudobných TV programoch a v auguste vyšla singlovka aj v Spojených štátoch. Spevák Keith Relf s podozrením na astmu však nezvládol vypätie a skupina na nejaký čas vystupovala s rôznymi náhradnými spevákmi. Relfova choroba oddialila aj produkciu nasledujúcej SP platne Good Morning Little Schoolgirl/I Ain´t Got You, ktorá vyšla až v koncom októbra 1964 a napriek brilantnej Claptonovej hre jej vydanie v USA úplne ignorovali.
Aktívny Gomelsky cítil, že hlavná sila Yardbirds je vo vystúpeniach a v novembri 1964 vybehal v EMI nahrávku živého albumu, ktorý vyšiel na značke Columbia v decembri pod názvom Five Live Yardbirds. To „vybehal“ je myslené tentoraz doslovne, pretože živých albumov britských beatových kapiel bolo ako šafranu, prenosné verzie záznamovej techniky boli nespoľahlivé a technické podmienky nedostatočné. Relatívny úspech ich druhej SP platne ich vrhol do pop biznisu a skupina absolvovala viacero tzv. package tours (veľmi priliehavý sa mi zdá český preklad slepenec), kde každý zo zhruba desiatky interpretov hrá približne 15-20 minút. Yardbirds takto hrali aj s The Kinks a The Beatles.

 


Tvorba Yardbirds v začiatkoch


Prvým a najväčším odporcom týchto „skladaných“ turné bol Eric Clapton, napriek neustále rastúcej sláve a všeobecnému nadšeniu z jeho gitarovej hry. Neskrýval úmysel odísť zo skupiny.
Keď v decembri Yardbirds nahrávali svoj tretí single play, dostal pocit, že jeho čas sa naplnil.
Vyhlásil (aj mediálne), že tendencie tejto sľubnej skupiny sú veľmi komerčného rázu, čo sa nezhoduje s jeho nadšením pre rhytm and blues, a že odchádza.
Najväčším paradoxom je, že singlom For Your Love/Got To Hurry sa naplnili snahy Yardbirds o jednoznačný hit, pretože v marci 1965 vydaná platňa dosiahla v domácom rebríčku tretiu priečku a v americkej billboardovej hitparáde sa For Your Love ocitla na 6. mieste.

Jeff Becka ponúkol Jimmy Page

V spomínanom marci bol stav taký, že Eric Clapton bol preč a adekvátna náhrada sa ukazovala byť nástojčivým problémom. Hlavnú ponuku dostal mladý a talentovaný Jim Page, známy sessionman, povestný svojou brilantnou gitarovou hrou. Ten bol veľkým „fandom“ Yardbirds, ale dal prednosť istému džobu námezdného gitaristu a ponuku odmietol. Dal však tip na svojho dobrého priateľa – a ako sa neskôr ukázalo, tip bol vynikajúci. Nahradiť Erica Claptona v Yardbirds Jimmy Page odmietol, odporučil však gitaristu skupiny Tridents, ktorá práve svojimi vystúpeniami získavala dobré meno v klube Eel Pie.
Volal sa Jeff Beck a bol známy svojím extrémnym záujmom o nové gitarové techniky, skreslenie gitarového zvuku a experimentovanie so spätnou väzbou. Beck okamžite prijal ponuku a hneď na prvom vystúpení v croydonskej Fairfield Hall naplnil a prekonal očakávanie členov skupiny a získal si priaznivcov.
Onedlho vznikli v štúdiu prvé nahrávky tejto zostavy, ktoré vyšli v apríli 1965 na EP platni Five Yardbirds. Beckovo majstrovstvo a talent cítiť hlavne v skladbách I´m Not Talking a I Ain´t Done Wrong.
V júni vyšla ďalšia z pamätných platní – SP Heart Full Of Soul/Steeled Blues a na oboch stranách Atlantiku sa stáva Top 10 hitom. V USA uzrel svetlo sveta ich prvý americký album For Your Love. Obsahuje skladby s Claptonom i Beckom a dva tituly – Sweet Music a Putty In Your Hands, kde hrajú bez sólového gitaristu, pričom prvú z nich produkoval Manfred Mann a vokály spieval Paul Jones.


For Your Love / Heart Full Of Soul


The Train Kept A Rolling

V polovici roku 1965 hrali Yardbirds po celom Anglicku a ich popularita stúpala. Priaznivci sa vytešovali hlavne z Beckových exhibícií, v ktorých pozoruhodne používal kontrolovanú gitarovú väzbu, udivoval brilantnými sólami, hranými často s gitarou za hlavou.
Dobrá britská kapela vždy smeruje do USA, ale niekedy s tým bývajú problémy. Yardbirds mohli vycestovať len na základe zámeny s americkou skupinou. Urobili to v podstate „načierno“ a keď celá záležitosť praskla, ako tamojšiu činnosť uviedli nahrávanie v štúdiu. To, samozrejme, hneď aj urobili a dôkazom je ich nahrávka The Train Kept A Rolling. V Kalifornii po prvý raz narazili na dva nové prvky – psychedéliu a drogy. To prvé im absolútne rozšírilo možnosti hudobného prejavu a druhé neskôr vlastne spôsobilo rozpad skupiny.
Za svojho pomerne krátkeho pobytu ich impresário Gomelsky usporadúval hviezdne parties a Beck sa na jednej z nich zoznámil s nádejnou herečkou Mary Hughesovou, do ktorej sa bláznivo zamiloval. Po návrate domov prišlo na rad turné, na ktorom vystupovali spolu s Manfred Mann a novou skupinou Scaffold – v nej hral brat Paula McCartneyho Mike, skromne používajúci priezvisko McGear. Tak ako For Your Love a Heart Full Of Soul napísal Graham Gouldman pre Yardbirds aj ďalší hit – Evil Hearted You. Tentoraz však bola vo Veľkej Británii rovnako úspešná aj druhá strana tejto SP, ktorú napísal Paul Samwell-Smith, a tak sa platňa Evil Hearted You/Still I´m Sad stala obojstranným hitom.


Evir Hearted You od Yardbirds revival The RaveUps / Still I´m Sad live od dnešných Yardbirds


Naozajstné turné po Spojených štátoch sa podarilo uskutočniť na druhý pokus a v legendárnom chicagskom štúdiu Chess nahrali dve svoje klasiky: I´m A Man a novú skladbu Shapes Of Things, ktorú napísal basista Samwell- Smith.. Prvá z nich vyšla ako špeciálny americký singel a druhú si nechali na začiatok ďalšieho roku. Obe skladby sa však objavili na druhej americkej LP A Rave Up With The Yardbirds. Dosť veľkým fiaskom sa skončilo ich januárové vystúpenie na festivale v talianskom San Reme, treba to však pripísať na konto Gomelskému a neuváženým aktivitám z jeho strany. Jednoducho, predstava súťaženia Yardbirds na festivale ako San Remo je absurdná. Za podobných okolností došlo aj k nahrávkam Questa Volta a Paff...Bum, určeným pre taliansky trh. Jeff Beck sa na nich odmietol zúčastniť a autorom gitarového sóla v Paff... Bum je Chris Dreja.
Po takzvanom talianskom intermezze sa cesty Yardbirds a Giorgia Gomelského rozišli, i keď mu istý pozitívny vklad do existencie skupiny nemožno uprieť. Gomelsky zanechal mnohé nevyriešené problémy – zmluvné i finančné. Vo februári vyšla SP Shapes Of Things/You´re A Better Man Than I s výbornými kritikami a skvelou perspektívou. Áčko je vynikajúcim príkladom skladby s kvalitným textom, rovnako progresívnej i komerčnej a chytľavej v tom najlepšom slova zmysle. Mnohí ju považujú za jeden z najlepších singlov 60. rokov. Tentoraz to vyšlo – bol to špičkový hit v mnohých krajinách po celom svete.

Having A Rave Up
Shapes Of Things / Ower Under Sideway Down

Roger The Engeneer .. album bez názvu ktorý zmenil tvar bluesrockovej hudby

Roger the Engineer
album Yardbirds / ukážky z filmu Blow Up

Samwell-Smith naliehal, aby sa čo najskôr riešila otázka náhradníka za Gomelského. Stal sa ním Simon Napier Bell, producent, autor, hudobník a popový avantgardista. V máji 1966 vydali Yardbirds úspešnú SP Over Under Sideways Down/Jeff´s Boogie a konečne sa dostali k tomu, aby nahrali svoj prvý britský štúdiový album – jeden z najpodnetnejších longplayerov v hudobnej histórii. Je ich prvým, ale čo je horšie, aj posledným... Ako bude zrejmé z ďalšieho pokračovania o jednej z najlepších britských skupín vôbec.

Album nazvaný jednoducho The Yardbirds bol výsledkom teamovej práce celej skupiny. Chris Dreja navrhol obálku albumu, Jim McCarty je autorom textu na zadnej strane, Samwell-Smith a Napier Bell tvorili produkčný team. Autorsky a aranžérsky sa na skladbách podieľali všetci členovia skupiny a nahratie albumu trvalo 7 dní. Simon Napier- Bell vyprodukoval v tom istom čase aj niekoľko skladieb, ktoré nahral spevák Keith Relf bez účasti ostatných členov Yardbirds. Z nich vyšla v júni jeho prvá sólová SP platňa Mister Zero/Knowing. V tom čase sa basista Paul Samwell-Smith, unavený z vyčerpávajúceho kolotoča, rozhodol opustiť skupinu a vydať sa na dráhu producenta (spomeňme aspoň mená ako Cat Stevens a Carly Simon). Zaujímavé je, že Jimy Page tentoraz ponuku neodmietol, i keď šlo o post basového gitaristu. Perspektívne však Yardbirds zamýšľali nájsť basistu, aby Jimmy a Jeff mohli hrať zdvojené sólové gitary. Ale situáciu život vyriešil rýchlejšie – v auguste sa Yardbirds vybrali na americké turné, kde mal aj Jeff Beck psychické a zdravotné problémy z vyčerpania a nemohol hrať. V núdzi prebral basovú gitaru Chris Dreja, aby mohol Page hrať sólo. Keď sa Beck ako-tak uzdravil, zostala skupina v novej podobe, ale existujú len 4 nahrávky, kde hrajú obaja gitaristi spolu: SP Happenings Ten Years Time Ago a jeho béčko Psycho Daisies, Beck´s Bolero (dostalo sa na debutovú SP Jeffa Becka) a Stroll On pre kultový Antonioniho film Blow Up.

Odchod Becka - príchod Pagea

SP platňa Happenings... vyšla v októbri a napriek tomu, že ide o jeden z najlepších singlov Yardbirds, zaznamenal len slabší úspech (UK no. 43, US no. 30). Lepšie nedopadlo ani druhé Relfovo SP Shapes In My Mind/Blue Sands o mesiac neskôr. Koncom jesene Yardbirds absolvovali ďalší americký „zlepenec“, čiže package tour, kde sa však Beckovi všetky jeho problémy objavili s ešte väčšou intenzitou. Po návrate odchádza zo skupiny a vzdáva to aj Napier Bell. Kapelový technik Peter Grant preberá celý biznis na svoje plecia. O tom, že bol dobrý, svedčí fakt, že skupinu previedol cez všetky úskalia austrálsko-singapurskeho turné, ktoré Yardbirds absolvovali s Royom Orbisonom a Walker Brothers ešte koncom roka 1966.
V Amerike vychádza kompilácia Greatest Hits, ktorá je ich tamojšou najúspešnejšou platňou. Páni z EMI sú nespokojní a navrhujú zmenu producenta – ich tip je Mickie Most, kráľ SP produkcie prvej polovice 60´s (Animals, Herman´s Hermits). Jim Page s ním často spolupracoval, akceptuje jeho úspechy, no v súvislosti s Yardbirds sa tomu neteší.

Little Games Sessions & More
Album Little Games


Prvým ovocím novej spolupráce je SP Little Games/Puzzles so špičkovou produkciou (prevažne Page). V USA dobojoval na 51. priečke. Plánovaný rovnomenný album sa EMI rozhodla v Anglicku nevydať, a tak dostali Yardbirds od Mickieho Mosta na jeho nahrávanie len 3 (!) dni. Keď v USA vyšiel 10. júna 1967, po prvý raz sa priaznivci stretli s touto platňou, obsahujúcou vynikajúcu muziku v kvalite len o málo lepšej než demo nahrávky – daň za rozhodnutie, ktoré učinil Mr. Most. Aby sa urýchlilo nahrávanie, Page zavolal na basu svojho session kolegu a budúceho spoluhráča v Led Zeppelin Johna Paula Jonesa a pianistu Nickyho Hopkinsa. Je tu niekoľko zaujímavých skladieb – White Summer je vlastne prvou verziou zeppelinovskej Black Mountain Side a Tinker Tailor je prvým zvukovým záznamom Pageovej techniky hry s husľovým sláčikom. Vynikajúcim dobovým psychedelickým bonbónikom je atmosférická Glimpses.
Krátko po vydaní albumu vychádza v USA SP Ha Ha Said The Clown/Tinker Tailor. EMI znova nemá záujem o britské vydanie, pretože len nedávno s touto skladbou bodovali Manfred Mann. Lepšie nedopadol ani novembrový Ten Little Indians, ktorý v USA dospel po číslo 98. Prišlo iné americké turné, ale Yardbirds hrali ako predskupina – hlavnými ťahákmi boli Young Rascals či Ianis Ian.

Posledné chvíle...

 Cumular Limit
Album Live Yardbirds Featuring Jimmy Page


Posledný raz sa Yardbirds stretávajú v nahrávacom štúdiu v januári 1968, aby nahrali finálne SP Goodnight Sweet Josephine/Think About It. Platňa vychádza v Amerike v marci, no keďže je v nej reč o prostitútke, rádiá ju nehrajú a nedostane sa do prvej stovky. 30. marca nahrávajú „živý“ album v newyorskom Anderson Theatre. Skupina a hlavne Jimmy Page sú veľmi nespokojní so zvukom a umeleckou kvalitou materiálu, a tak album nikdy neuzrie svetlo sveta. Počas veľkej slávy Led Zeppelin sa, samozrejme, zobudia firmy Epic a Columbia Special Products a vydávajú album pod názvom Live Yardbirds Featuring Jimmy Page. Ale práve on im tento prejav spontánnej chamtivosti stopne – v tom čase si to už môže dovoliť.
Laco Lučenič" Týždeň #39, 40, 41,  roztriedil do kapitol : L. Perný

"Osobne považujem album Yardbirds (1966) za jeden z najlepších albumov tohto obdobia vo svojom štýle. Keď si vypočujete skreslené gitary, s ktorými prišli neskôr Hendrix, Led Zeppelin až o rok neskôr, pochopíte. Rok 1966 sa považuje za ticho pred búrkou roku 1967. Yardbirds to ticho trochu narušili."
L. Perný

Triumfálny návrat. po 35 rokoch. alebo BIRDLAND  Viac o nových THE YARDBIRDS
www.theyardbirds.com - news

Odchodom Jimmiho Pagea sa história The Yardbirds konči. Posledným výťažkom z jeho slávy je album Comular Limit. Obsahuje živé vystúpenie The Yardbirds s Jimmim Pageom.
Po rozpade The Yardbirds sa členovia rozpŕchli na niekoľko smerov. Spevák Keith Relf tragicky zahynul v roku 1976 pri autonehode.

Dnes hrajú The Yardbirds v novej zostave. Pôvodný členovia sú len bassgitarista a bubeník. Zostavu teda tvoria :
Chris Dreja, Jim McCarthy,
Alan Glen, Billy-Boy, Ben King
Ben King - The Yardbirds New Lead Guitarist  - najnovší článok v novinách o nich


Album Birdland


 
"I'm Not Talking" (with Mayo taking the lead), "The Nazz Are Blue" (featuring Baxter), "For Your Love" (with the Goo Goo Dolls’ Johnny Rzeznik on vocals), "Train Kept a Rolling" (Satriani), "Shapes of Things" (Vai), "Over, Under, Sideways, Down" (Slash), "Mr. You're a Better Man Than I" (May) and "Happenings Ten Years Time Ago" (Lukather)Yardbirds Live at BB Kings
 

18teho Júna 2007 vydávajú živý album Yardbirds Live at BB Kings.  

Nespravodlivo zabudnutý

Podľa môjho názoru sa na túto kapelu neprávom zabúda aj napriek ich veľkému prínosu do rockovej a bluesovej hudby. Niekoľko ich hitov sa ale dostalo na dosky metalových a rockových kapiel. Train-kept-a-rollin hovorí za všetko. Cover verzia sa objavila v repertoári Motorheadu, Led Zeppelin a  mnoho ďalších kapiel.

Revival band

Jeden hovorí za všetko : The Rave Ups. Vynikajúce prevedenie, efekty a celkový dojem.

 

VIDEO

 

Lucas Perny
Kapela s tromi geniálnymi gitaristami
1188 x prečítané do jesene 2009
(aj napriek tomu že som to písal v roku 2007 a bola tam fúra chýb)

 

 

YARDBIRDS fórum na LIDE.cz

 

DISKOGRAFIA :

FIVE LIVE YARDBIRDS (1964)
 

HAVING A RAVE UP (1965)
Having A Rave Up
 

FOR YOUR LOVE (1965)
 


YARDBIRDS - ROGER THE ENGEENER (1966)
 


SOUNDTRACK BLOW UP

 


LITTLE GAMES (1967)
Little Games Sessions & More

COMULAR LIMIT - LIVE FEATURING! JIMMI PAGE (1968)
Cumular Limit

LIVE AT THE BBC (1997)

 

Sonny Boy Williamson & the Yardbirds
Sonny Boy Williamson (Rice Miller),
 

BIRDLAND (2003)
 

 

Externé odkazy :

http://www.theyardbirds.com  /

www.theyardbirds.com
forum.lide.cz/ID=49334  - Fórum o THE YARDBIRDS, najnovšia téma
                                         (MÁJ 2007) - koncert v Prahe
http://www.lucenic.sk/forum/   a www.tyzden.sk - Zdroj informácii, článkov a vôbec zdroj nápadú pre túto stránku


www.lucenic.sk   - Laco Lučenič - oficiálna stránka
www.chrisdreja.com - Chris Dreja a
www.led-zeppelin.com - LED ZEPPELIN

Ďalšie odkazy z Yardbirds.com

www.crossfirepublications.com
members.tripod.com/cathead9tx/index.htm
www.AmericanArtists.net
www.evansdrumheads.com

www.crossfirepublications.com
www.classicrockrevisited.com
www.billyboyharp.com
www.worldofrhythm.com
www.jimmccarty.co.uk
www.bluesinbritain.org
www.bluesreview.com
www.hohnerusa.com
www.rockwalk.com
www.daddario.com
www.leeoskar.com
www.favorednations.com
Yardbirds photos (Jeremy Fletcher)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ODKAZY :

© Lucas Perný 2006 - 2009